Převaděč textu ve stresovém stylu

S tímto převaděčem budete moci dát textu efekt napsané značky. Pod každým písmenem je vodorovný rys, symbol důrazu. V závislosti na vybrané možnosti může být prvek rovný nebo kudrnatý, plný nebo tečkovaný. Anglické slovo "Podtržení" se používá k definování termínu "stresovaný text". V textových editorech je tato funkce reprezentována tlačítkem "U". Důraz se používá na rozložení textů ke zvýraznění slov, vytváření nadpisů, přiřazování odkazů (hypertextových odkazů), vytváření rámců. Představujeme první online podtržení textu, které nevyžaduje speciální software. Pokud textový editor obvykle nabízí jednu (vodorovnou čáru), nabízíme vám širokou škálu stylů. Můžete si vybrat druh zdůrazňující čáry: pevná, přerušovaná, dvojitá, dotyková, tečkovaná, vlnitá. Konečné zobrazení řádku bude záviset na použitém písmu a jeho velikosti.

Text: ABC
Please, wait.
Converting...
Stresovaný styl, efekt pro text, důraz online

Důrazem vždy zvýrazníme slova nebo části textu, které potřebujeme. V rukopisu se jedná o jednu z nejběžnějších metod zvýraznění textu. Zdůrazňovat znamená zvýraznit, označit, věnovat pozornost, přilákat pohled. Není nic jednoduššího, než zdůraznit slovo nebo frázi. Stresovaný text na sebe okamžitě upozorňuje, přitahuje oko. Při psaní z klávesnice se naopak účinek zdůrazňování slov používá méně často kvůli složitosti implementace, zejména pro toto použití mastné nebo kurzívy.

Značky se běžně používají na Internetu k vytváření stresovaného textu. Text, který je třeba zdůraznit, je vtahován do <u></u> tagů. Tento text bude zobrazen prohlížečem a pod něj se zobrazí tenká vodorovná čára. Nebo určete styly značky, zejména možnost "textová dekorace". Styl můžete vytvořit pomocí nastavení "okraj-dole" a určit tón, barvu a přerušovanost čáry. To vše však činí text závislým na softwaru, bude zvýrazněn pouze v prohlížeči. Existuje univerzální verze zdůrazňující text, která by byla zobrazena stejně v jakémkoli programu?

Jak funguje důraz v tomto převodníku? Náš převodník přidává za každé písmeno z rozšířené verze kódování unicode další symbol, který implementuje důraz. Máte různé styly podtržení: bodové, tečkované, lineární, vlnité, dvojité. Pokud tento text zobrazíte na všech zařízeních, zobrazí se stejným způsobem. Takové řešení má nevýhodu - text se zdvojnásobuje.

Nejběžnější styly podtržení

̣Ḅọḍ - Bod - Ukazování na bod, jeden bod pod každým písmenem, prázdný bod.
D̤v̤o̤j̤i̤t̤ý̤ ̤b̤o̤d̤ - Dvojitý bod – podtržení dvojitého bodu.
̥M̥í̥č̥ - Míč - Zvýraznění velkého bodu (míč, stupeň, prsten, kruh).
̦Č̦á̦r̦k̦a̦ - Čárka - Stres čárkou.
̲T̲ě̲l̲e̲s̲o̲ - Těleso – zvýraznění plné jedné čáry, vodorovného prvku.
͢Š͢i͢p͢k͢a͢ - Šipka - Zvýraznění šipky doprava.
͇D͇v͇o͇j͇i͇t͇á͇ - Dvojitá - Zvýraznění dvojité plné vodorovné čáry, dvojité čáry.
̠T̠e̠č̠k̠o̠v̠a̠n̠á̠ - Tečkovaná – zvýraznění tečkované čáry, přerušované vodorovné čáry.
॒Š॒e॒v॒ - Šev - Zvýraznění přerušované vodorovné čáry.
̼P̼t̼á̼k̼ - Pták - Zvýraznění ptákem (rackem).
̰W̰a̰v̰y̰ - Wavy - Zvýraznění jedné vodorovné vlnité čáry (vlna, tilda).
͍Š͍i͍p͍k͍a͍2 - Šipka – jedna vodorovná čára se šipkami, zdůrazňování šipky.