Konwerter tekstu w stylu akcentowanym

Dzięki temu konwerterowi będziesz mógł nadać tekstowi efekt wpisanego znaku. Pod każdą literą znajduje się cecha pozioma, symbol nacisku. W zależności od wybranego wariantu operacja może być prosta lub kręcona, solidna lub kropkowana. Angielskie słowo "Podkreślenie" jest używane do definiowania terminu "tekst akcentowany". W edytorach tekstu ta funkcja jest reprezentowana przez przycisk "U". Nacisk jest używany na układ tekstów, aby wyróżnić słowa, nagłówki, przypisać odwołania (hiperłącza), tworzyć struktury. Przedstawiamy pierwszy online podkreślacz tekstu, który nie wymaga specjalnego oprogramowania. Jeśli edytor tekstu zwykle oferuje jedną (poziomą linię), oferujemy szeroką gamę stylów. Możesz wybrać rodzaj linii podkreślenia: solidna, przerywana, podwójna, dotyka, kropkowana, falista. Ostateczny widok wiersza zależy od użytej czcionki i jej rozmiaru.

Text: ABC
Please, wait.
Converting...
Styl zestresowany, efekt dla tekstu, nacisk online

Podkreślając, zawsze podkreślamy słowa lub części tekstu, których potrzebujemy. W piśmie ręcznym jest to jedna z najczęstszych metod wyróżniania tekstu. Aby podkreślić oznacza, aby podkreślić, zaznaczyć, zwrócić uwagę, aby przyciągnąć widok. Nie ma nic łatwiejszego niż podkreślenie słowa lub frazy. Zestresowany tekst natychmiast zwraca na siebie uwagę, przyciąga wzrok. Podczas pisania z klawiatury, wręcz przeciwnie, efekt podkreślenia słów jest używany rzadziej ze względu na złożoność implementacji, głównie do tego zastosowania tłuste lub kursywą.

Znaczniki są powszechnie używane w Internecie do tworzenia tekstu zestresowanego. Tekst, który należy podkreślić, jest wciągnięty w <u></u> tagi. Ten tekst będzie wyświetlany przez przeglądarkę, a pod nim zostanie wyświetlona cienka linia pozioma. Możesz też określić style znacznika, w szczególności opcję "text-decoration". Styl można tworzyć za pomocą ustawienia "border-bottom", określając ton, kolor i przerywaność linii. Jednak wszystko to sprawia, że tekst jest zależny od oprogramowania, zostanie podświetlony tylko w przeglądarce. Czy istnieje uniwersalna wersja podkreślenia tekstu, który byłby wyświetlany jednakowo w każdym programie?

Jak działa nacisk w tym konwerterze? Nasz konwerter dodaje dodatkowy symbol po każdej literze z rozszerzonej wersji kodowania unicode, która implementuje nacisk. Masz wiele różnych stylów podkreślenia: punkt, kropkowane, liniowe, faliste, podwójne. Jeśli ten tekst zostanie wyświetlony na wszystkich urządzeniach, zostanie on przedstawiony w ten sam sposób. Istnieje wada takiego rozwiązania - tekst podwaja się w objętości.

Najczęstsze style podkreślenia

̣P̣ụṇḳṭ - Punkt wskazujący, pojedynczy punkt pod każdą literą, punkt pusty.
̤P̤o̤d̤w̤ó̤j̤n̤y̤ ̤p̤ṳn̤k̤t̤ - Podkreśl podwójny punkt.
̥P̥i̥ł̥k̥ḁ - Podświetlenie dużego punktu (piłka, stopień, pierścień, okrąg).
̦P̦r̦z̦e̦c̦i̦n̦e̦k̦ - Podkreślając przecinkiem.
̲B̲r̲y̲ł̲a̲ - Podkreślenie pojedynczej linii, operacji poziomej.
͢S͢t͢r͢z͢a͢ł͢k͢a͢ - Podkreślenie strzałki w prawo.
͇D͇o͇u͇b͇l͇e͇ - Double - Podkreślenie podwójnej stałej linii poziomej, podwójnej linii.
̠K̠r̠o̠p̠k̠o̠w̠a̠n̠e̠ - Podkreślenie linii kropkowej, przerywana linia pozioma.
॒S॒z॒e॒w॒ - Szew. Podkreślając przerywaną poziomą linię.
̼P̼t̼a̼k̼ - Podkreślając przez ptaka (frajer).
̰F̰a̰l̰ḭs̰t̰ḛ - Podkreślenie jednej poziomej faliste linii (fala, tilda).
͍S͍t͍r͍z͍a͍ł͍k͍a͍ - Pojedyncza linia pozioma ze strzałkami, podkreślając strzałkę.