Vurgulu stilde metin dönüştürücü Tekst

Bu dönüştürücü ile metne yazılı işaretin etkisini verebileceksiniz. Her harfin altında yatay bir özellik, vurgunun bir sembolü vardır. Seçtiğiniz seçeneğe bağlı olarak, özellik düz veya kıvırcık, düz veya noktalı olabilir. İngilizce "Altı Çizili" kelimesi "stresli metin" terimini tanımlamak için kullanılır. Metin düzenleyicilerinde, bu özellik bir "U" düğmesi ile temsil edilir. Vurgu, kelimeleri vurgulamak, başlık oluşturmak, başvurular (köprüler) atamak, çerçeveler oluşturmak için metinlerin düzeninde kullanılır. Özel yazılım gerektirmeyen ilk çevrimiçi metin altı çizili ile tanışın. Metin düzenleyici genellikle bir (yatay çizgi) sunuyorsa, size çok çeşitli stiller sunuyoruz. Vurgu çizgisinin türünü seçebilirsiniz: katı, aralıklı, çift, dokunuşlar, noktalı, dalgalı. Satırın son görünümü kullanılan yazı tipine ve boyutuna bağlı olacaktır.

Text: ABC
Please, wait.
Converting...
Stresli stil, metin için efekt, çevrimiçi vurgu

Vurgulayarak, her zaman ihtiyacımız olan kelimeleri veya metin bölümlerini vurgularız. El yazısında, bu metni vurgulamanın en yaygın yöntemlerinden biridir. Vurgulamak, vurgulamak, işaretlemek, dikkat etmek, bir görüş çekmek anlamına gelir. Bir kelimeyi veya tümceciği vurgulamaktan daha kolay bir şey yoktur. Stresli metin hemen dikkat çeker, gözü çeker. Klavyeden yazarken, aksine, kelimeleri vurgulamanın etkisi, uygulamanın karmaşıklığı nedeniyle, özellikle bu kullanım için yağlı veya italik olarak daha az kullanılır.

Etiketler internette sık sık stresli metin oluşturmak için kullanılır. Üzerinde durulması gereken metin <u></u> etiketlerine çekilir. Bu metin tarayıcı tarafından görüntülenir ve altında ince bir yatay çizgi görüntülenir. Veya etiketin stillerini, özellikle de "metin dekorasyonu" seçeneğini belirtin. Çizginin tonunu, rengini ve zaman aralıklarını belirterek stilinizi "kenarlık-alt" ayarıyla oluşturabilirsiniz. Ancak, tüm bunlar metni yazılıma bağımlı hale getirir, yalnızca tarayıcıda vurgulanır. Herhangi bir programda eşit olarak görüntülenecek metni vurgulamak için evrensel bir sürüm var mı?

Bu dönüştürücüde vurgu nasıl çalışır? Dönüştürücümüz, vurguyu uygulayan genişletilmiş unicode kodlama sürümünden gelen her harften sonra ek bir sembol ekler. Çeşitli alt çizgi stilleriniz vardır: noktalı, noktalı, doğrusal, dalgalı, çift. Bu metni tüm cihazlarda görüntülerseniz, aynı şekilde sunulur. Böyle bir çözümün bir dezavantajı vardır - metin hacim olarak iki katına çıkar.

En yaygın alt çizgi stilleri

̣Ṇọḳṭạ - İşaret etme, her harfin altında tek nokta, nokta-boşluk noktası.
̤Ç̤i̤f̤t̤ ̤n̤o̤k̤t̤a̤ - Altı çizili çift nokta.
̥T̥o̥p̥ - Büyük bir noktayı vurgulama (top, derece, halka, daire).
̦V̦i̦r̦g̦ü̦l̦ - Virgül. Virgülle stres.
̲K̲a̲t̲ı̲ - Katı. Sağlam tek bir çizgi, yatay bir unsura vurgu.
͢O͢k͢ - Sağdaki oku vurgulamak.
͇Ç͇i͇f͇t͇ - Çift katı yatay çizgi, çift çizgi vurgular.
̠N̠o̠k̠t̠a̠l̠ı̠ - Noktalı çizgiyi vurgulayarak, aralıklı yatay çizgi.
॒D॒i॒k॒i॒ş॒ - Dikiş. Aralıklı yatay çizgi vurgulu.
̼K̼u̼ş̼ - Bir kuş (martı) tarafından vurgulanan.
̰D̰a̰l̰g̰a̰l̰ı̰ - Tek bir yatay dalgalı çizgiyi vurgulamak (dalga, tilda).
͍O͍k͍2 - Ok vurgulayan oklu tek yatay çizgi.